info@ausa.lt
Žemės ūkio technika – parduoda

Žemės ūkio technika – parduoda norintys atsinaujinti

Keista, bet remiantis statistikos departamentu ir gautais skaičiais iš Žemės ūkio Ministerijos, reikia nuliūdinti, kad per šių metų pirmąjį ketvirtį, žemės ūkio technikos įregistruota labai mažai. Iš žemės ūkiui skirtos technikos subjektų buvo įregistruoti tik 914 traktorių, 79 javų kombainų, 12-15 srutvežių, 4 savaeigiai smulkintuvai ir keli savaeigiai purkštuvai. Vikšrinių traktorių procentas, lyginant su ratiniais, labai mažas, vos 1,3%.

naudoti_teleskopiniai_krautuvai

Labai keista, kad per sausio mėnesį, naujų traktorių žemdirbiai užregistravo vos 93. taigi, žemės ūkio technika – parduodama mažiau arba vis mažiau. Ką tai galėtų reikšti? Europos Sąjungos lėšos pradėtos skirstyti labai seniai, todėl manoma, kad toks nuosmukis gali reikšti, kad Lietuvos žemdirbiai jau yra atsinaujinę savo techninę bazę, arba ES lėšos įsisavinamos neefektingai. Bet pabandžius paieškoti tiek internete, tiek spaudoje galima atrasti ne vieną skelbimą, kuris skelbia apie žemės ūkio technikos pardavimą. Kas tai, žemės ūkio nuosmukio pradžia, nesugebėjo išsilaikyti, bankrutuoja? Didelių ūkių Lietuvoje ne daug, todėl manoma, kad didelės ir stambesnės žemės ūkio technikos ūkininkams reikia mažiau. Paprastus ir smulkius darbus, jie nusidirba savo jėgom arba, su iš anksčiau likusia technika. Tarp įregistruotų traktorių vikšrinių nebuvo ir traktorių galia buvo mažiau, nei 100 AG.

Internete ir spaudoje parduodama ir žemės ūkio technika. Viena iš priežasčių, kurios paskatinti žemdirbiai skuba pirkti naują techniką, tai yra ES lėšų skyrimas vienai ar kitai veiklai, o ūkininkų noras atsinaujinti savo zemės ukio technika. Suprantamas potencialas, jei žemes ukio technika naujesnė, tuo didesnis jos darbinis našumas.

Keltuvų ir teleskopinių keltuvų, Lietuvoje parduodama daugiau, nes gali būti, kad tam įtakos turėjo ir atsigaunanti mūsų šalies ekonomika. Žinoma, o kas nenori turėti naujos žemės ūkio technikos. Štai tokie norai, galėjo įtakoti tam, kad žemės ūkio technika parduoda ne tik įmonės, bet ir pardavimų tarpininkai, kurie užsideda tam tikrą antkainį.

Atkreipiame dėmesį, kad 2013 m. pirmą ketvirtį, remiantis registro duomenimis, naujų kombainai buvo registruoti vos 5 iš 77, o tai yra apie 6,5% naujų. Todėl galima teigti, kad parduodama naudota žemes ukio technika, populiaresnė už naują. Nors vėl gi, galima pasiginčyti diskutuojant, kas įtakojo tokius žemdirbių sprendimus. Ar tai ES subsidijos, arba ūkininkai tampa vis praktiškesni ir tam tikriems darbams atlikti nusprendžia pirkti būtent neudotą žemės ūkio techniką.

Žemes ūkio technika – parduoda norintys atsinaujinti, kad jų technika tarnautų dar ilgiau.