info@ausa.lt
Naudoti teleskopiniai krautuvai

Naudoti teleskopiniai krautuvai – žemės ūkiui ir statyboms 

Universalūs krautuvai – ne naujiena Lietuvoje. Juos galima pamatyti tiek žemės ūkio, tiek komunaliniame bei statybų sektoriuje. Kas domėjosi krautuvais jau žino, kad tokios technikos universalumas apibrėžiamas tuo, kiek papildomų funkcijų jis gali atlikti ir kiek priedų galima prie jo prikabinti. Taigi, krautuvų universalumui ribų nėra.

Ką reikėtų žinoti apie krautuvus? 

Didžioji šiuolaikiškos technikos dalis pasižymi ypač patogiu valdymu. Pavyzdžiui, krautuvai yra valdomi tik viena daugiafunkcine svirtimi ir ja galima valdyti ne tik kėlimo strėlę, bet atlikti kitas funkcijas, kaip strėlės krypčių keitimas, kėlimas aukštyn ir žemyn, mygtukų pagalba galima pakeisti važiavimo kryptį ir valdyti prie keltuvo primontuotą priedą ar padargą. Tai, ko daugiau reikia, už tobulą ir universalų krautuvą, kuris gali įgyvendinti visus suplanuotus darbus.

naudoti_teleskopiniai_krautuvai

Naudotų krautuvų funkcionalumas ir universalumas gali skirtis nuo šiuolaikiškos technikos. Naudotų teleskopinių krautuvų techniniai duomenys taip pat skiriasi. Tai priklauso nuo to, kiek metų naudota technika. Suprantama, kad kuo senesni krautuvai, tuo atliekamos jų funkcijos kuklesnė bei riboto diapazono. Tarkim, jei šiuolaikiški teleskopiniai krautuvai, gali pasiekti krovinį 6 ar net 10 metrų aukštyje, tai senesni krautuvai, gali pasigirti vos kelių metrų strėlės eiga. Taigi, prieš norint įsigyti teleskopinį krautuvą, kuris buvo naudotas, tereikia pasidomėti jo techninėmis galimybėmis

Universalūs teleskopiniai keltuvai gaminami su kabinomis arba be jų, todėl tokie techniniai išvaizdos sprendimai jau nieko nebestebina. Nebent, pardavimui atrasite rankiniu būdu modifikuotą keltuvą, kuris ne tik, kad atliks keltuvams nebūdingas funkcijas, bet ir išoriškai atrodys neįprastai. Išskirtinių technikos sprendimų galima atrasti tik naudotuose teleskopiniuose keltuvuose, nes naujieji ir šiuolaikiški keltuvai išlaiko visus techninius bei estetinius reikalavimus. Europos Sąjungos direktyvos įtvirtina reikalavimus dėl mašinų su konstrukcine įranga naudojimo saugumo, kad atliekant darbus, speciali konstrukcija apsaugotų darbuotoją nuo krentančių objektų (FOPS), bei keliant didelį svorį, neapvirstų (ROPS). Naudoti teleskopiniai krautuvai – ES reikalavimus atitinkanti technika.

Teleskopiniai krautuvai Manitou – Prancūzijoje pradėti gaminti daugiau nei prieš puse amžiaus į kuriuos montuojami Perkins varikliai. Krautuvai šiuo pavadinimui, bene garsiausi pasaulyje ir turi ypač didelę pasiūlą krautuvų įvairiam sektoriui, pradedant nuo statybų ir baigiant žemės ūkiu. Nuo 2 iki 5 tonų krovinius, šie krautuvai gali kelti iki 6-10 metrų aukštį, todėl Lietuvoje – ypač populiarūs. Manitou krautuvai ne paprastai universalūs, nes prie jų, galima prikabint daugiau nei 30 padargų, skirtų įvairių darbų atlikimui. O jei turite nedidelę statybų aikštelę ar mažą sandėlių erdvę, jums į pagalba siūlomas universalus triratis krautuvas Twisco, kurio manevringumo spindulį sudaro vos 2,20 m. Su tokiu pagalbininku atliksite visus darbus pačiose netikėčiausiose vietose.

Teleskopiniai krautuvai – naudoti Manitou, kad krovinį pakeltumėte į norimą aukštį.